23.12.2004

                      Další rok v čoudu a opět tu jsou vánoce a konec roku. Proto bychom chtěli poděkovat všem čtenářům těchto stránek a popřát jim nikým a ničím nerušené pohodové vánoce a spoustu dárků pod stromečkem. Ke konci roku pořádného silvestra a štastný nový rok 2005 ...

    13.11.2004

                      Marian dokončil prototyp výfukových svodů na Kolínské V6 motory (2.0, 2.3, 2,6, 2,8 V6). Podívat se na výsledek můžete v sekci Opravy/Úpravy kde naleznete také dříve vyrobené výfukové svody na OHC motory. Pokud byste měli zájem o takové svody (jak na V6 či OHC) kontaktujte Mariana a domluvte se s ním.

    11.11.2004

                      Následující obrázky mě donutili k nemilému zamyšlení. V současné době, jak asi již delší dobu víte, není možné mít auto s SPZ abychom na něj neplatili povinné ručení. Proto by se mělo u aut co nejsou provozovány odevzdat dočasně SPZ do depozita a uložit do trezoru, jinak hrozí tučná pokuta. U sezonních vozidel to tedy znamená běhat z jara a na podzim po úřadech. Pěkná pakárna. A další pakárnu si na nás vymysleli naši mocní nyní. Pokud chcete trvale vyřadit auto z registru, to znamená vůz zrušit a odevzdat trvale SPZ, není to již možné bez dokladu o "ekologické" likvidaci vozu. Není již tedy možné auto rozebrat, použít potřebné díly a zbytek odvézt sám do šrotu atd. Nebudete-li mít papír dokazující ekologickou likvidaci z oprávněné provozovny, vůz Vám z registru prostě nevyřadí. Nepochybuji o tom, že si Český člověk najde zase nějakou tu cestičku jak toto obejít, ale proč nemůže být vše nastaveno tak, aby žádné obcházení zákona nebylo třeba. Všechny tyto novinky jsou nám navíc prezentovány jako nutné sladění našich zákonů se zákony EU. Ale je to opravdu pravda ? Nevím. Neznám tak dobře zákony EU, ale při pohledu na následující obrázky ze současného vrakoviště z Velké Británie je mi jasné, že tam buď platí jiné zákony než je nám podsouváno, anebo že si tam místní ze zákonů moc nedělají. Na obrázcích je zřetelně vidět, že vrakovaná auta mají na sobě ještě poznávací značky. V Británii asi není tedy potřeba platit povinné ručení na auta která nejezdí ? Ani si očividně majitel tohoto vrakoviště nedělá hlavu s tím jak auta po jejich rozebrání vyřadí z registru. A že by celé vrakoviště zrovna vypadalo vedle cesty nějak ekologicky ?

No nic, každopádně je to pro každého Old-Ford fanouška celkem zajímavý pohled. Uprostřed hromady Granada Mk1 Coupe, na kraji Cortina Mk3. Auta v druhé řade v celku dobrém stavu, kombík Taunus (pardon v Británii Cortina) na kraji vypadá přímo skvěle, až se člověk diví jak se tam dostal a řekl by zachraňte ho :-)    26.10.2004

                      Dneska tady pro vás máme opravdovou lahůdku. Čibimu se podařilo sehnat Ford Taunus 20M TS (Hardtop). Vůz byl do ČSSR dovezen již v roce 1971, je na svůj věk a ojedinělost v dosti zachovalém stavu a až na pár detailů kompletní.

Čibi plánuje jeho renovaci. Pokud byste věděli o ND dílech na tento model (např. drátěné mezikruží na disky kol, stahovačky oken, chromové díly, rámečky malých oken dveří v chromu apod) ozvěte se přímo Čibimu na mail chabm@fordtaunus.cz nebo na tel. 608 968 796. A nyní již fotky. Foto1, foto2, foto3, foto4, foto5, foto6 a foto7.
    19.10.2004

                      Abych se v zimě ve sklepě nenudil, když je venku v garáži zima, vymyslel jsem si generálku motoru. Bližší informace včetně fotek najdete v sekci Opravy/Úpravy.

    5.10.2004

                      Dnes mi přišlo upozornění e-mailem na zajímavé webové stránky. Jedná se o skvělé stránky věnované pick-up verzím Cortiny. Najdete na nich technické informace, nascanované originální prodejní brožury, dokonce kompletní servisní manuál, spousty fotek a další. Velice zajímavé stránky, které stojí za podívaní. Adresa je http://www.crackfoo.com/cortina/p100/. Další stránkou na téma Cortina Mk3 Pick-up je tato stránka popisující precizní renovaci jednoho kousku. Momentální stav můžete sledovat na této adrese. Hotový vůz bude pohánět motor V8.

    24.9.2004

                      Podařilo se nám získat zajímavé dobové dokumenty z předváděcí tiskové konference v Praze v červnu 1980. Setkání se uskutečnilo u příležitosti uzavření kontraktu na dodávky nových vozů Cortina mezi firmami Ford a Motokov-Tuzex. Přečíst si zahajovací projev či samotnou prezentaci vozu Cortina 1980 (u nás asi známější jako Ford Taunus) můžete v sekci Dokumentace nebo přímo tady. Cortina model 1980 (Mk5) byla po delší pauze po Cortině Mk1, Mk2 a Mk3 dalším modelem, který se v ČSSR oficiálně prodával.

    26.7.2004

                      Že se vyráběla originál Cortina Mk3 jako Pick-Up ? Neveříte ? Ano, opravdu je tomu tak. Ford Cortina Mk3 Pickup a článek o ní si můžete přečíst v sekci Dokumentace.

    15.7.2004

                      Týpek Steve z Austrálie (země zaslíbená motorismu) mi poslal odkaz na jeho stránky, které již beželi předtím, ale nyní na nich najdete současný stav jeho projektu. Cortina Mk3 2 Door upravená jako Street Machine. To stojí za zkouknutí.

    27.5.2004

                      Při svých toulkách Internetem jsem narazil na zajímavé stránky. Pokud chcete polahodit svému oku a pokochat se obrázky nádherných aut doporučuji tyto stránky - http://www.fullboost.com.au. Najdete zde mimo jiné mnoho klasických aut včetně Fordů (Cortin, Capri i Escortů) a všechny v neskutečných úpravách (viz foto).

    24.5.2004

                      O víkendu proběhl první sraz této sezóny pořádaný klubem Ford Klub Libeň. Bohužel počasí této akci moc nepřálo (i přes téměř končící květen na některých místech ČR přes noc sněžilo a teploty byly velmi nízké), což se pravděpodobně projevilo na účasti, která nebyla zrovna vysoká. Několik fotek ze srazu je k vidění na spřáteleném serveru www.fordtaunus.cz.

    11.3.2004

                      Pokud pravidelně navštěvujete také ostatní spřízněné Old-Ford stránky, tak už jistě znáte termíny srazů na toto léto. Pro jistotu je zde ale ješte zopakuji.

Ford Club Libeň : 21.5. - 23.5. 2004
Oldford Club Slovakia : 25.6. - 27.6. 2004
Fordever Club Brno : 13.8. - 15.8. 2004
Venca Mádr, Plzeň : někdy začátkem září 2004
    1.3.2004

                      Omlouváme se za dočasně nefunkční levé menu. Při updatu stránek jsem ho přehrál omylem starší verzí a nyní nemůžu nikde najít novější verzi levého menu. Vydržte do večera Marian má doma zálohu. Sorry.

    21.1.2004

                      Máme tady jednu Cortinu MK2, r.v.1968 na prodej: TP platný, prošlá technická od 11/1997, pojízdná, motoricky dobrá, cena 9.900 Kč, dohoda možná. Bližší info na http://www.premyslej.kvalitne.cz/cortina

    23.12.2003 

                     Opět jsou tady vánoce, se mi zdá že stejnou větu jsem psal nedávno :-)

Takže .... děkujeme všem pravidelným i nepravidelným navštěvovačům naších stránek za přízeň, přejeme hodně dárků pod stromečkem, šťastný a veselý nový rok.

A teď jdu konečně na toho kapra, už nám týden plave ve vaně.

Přecijen mi to nedá: Uzavřeli jsme s Auto-primou docela výhodnou dohodu na nákup ND, pokud budete mít zájem o ND zavolejte Davidovi do VF-Power-u. Pošleme i na dobírku.

    2.12.2003 

                     Novinka !!! Polepy budíků na CORTINU / TAUNUS jsou na světě a je možné si je objednat zde . Připravujou se taky budíky na Capri !!!

    7.11.2003 
                     Trošku jsme pozapoměli na aktualizaci webu, za co může hlavně spousta práce. Tolik omluva. NEWMAN Tuning [Užitečné kontakty] teda Pavel nabízí různobarevné polepy budíků na Cortinu-Taunuse a co je hodně zajimavé, a ted pozor ČIRÉ ZADNÍ LAMPY, takže pokud máte zájem pište na newman_tuning@seznam.cz.
    13.8.2003 
                     Drobný příspěvek v sekci Rady na zvýšení / snížení podvozku.
    12.8.2003 
                     Pro Taunus nadšence tady máme jeden foto inzerát od Davida.
    7.8.2003 
                     Do sekce Opravy/Úpravy přibyl popis a několik fotek Vencovo krasné Cortiny. Je to fakt super kára ... posuďte sami. Fotky jsou ze včerejška - ještě čerstvé a neochmatané.
    5.8.2003 
                     Newman tuning nám poslal několik fotek jako ukázku práce, zatím převažuje škodovka ale slíbil že na Cortinu to nebude dlouho trvat.
    23.7.2003 
                     Nový přírůstek v Užitečných kontaktech !!! ( chromované lišty blatníků )
    21.7.2003 
                     Tak jsme udělali další úpravu, starou fotogalerii jsme poslali do věčných lovišť a místo ní je stránka ve které je pár foteček z oprav/úprav co jsme prováděli.
    14.7.2003 
                     Reportáž z Ralska určitě nebude, protože bych jenom opakoval to co už napsal Kamil na jeho stránkách!!! (Sorry). Až dofotim film přidám par fotek. Mimochodem: v menu je drobná úprava, Starší novinky nahradili Užitečné kontakty.
    3.6.2003 
                     Reportáž z Ralska určitě bude, zústaňte přiladěni :-)) !!! Máme tady stránku, která popisuje prototyp svodů pro OHC motory. Ještě přibudou popis a obrázky svodů pro 6-ti valec, jestli z původního povolíme šrouby :-)).
    30.4.2003 
                     Předelal jsem obtežující informační okno. Teď se zobrazí jen při nataženi nebo aktualizaci okna, nebo zamáčknutí čudliku.
    29.4.2003 
                     Trošku jsme upravili stránku "Rady" .... můžete přispět :-)
    1.4.2003 
                     Ne, to opravdu není apríl, nepříjemná skutečnost s nedostupností našich/Vašich stránek nás donutila přestěhovat obsah stránek na server WebZdarma. Omlouváme se za tuto URL nepříjemnost, ale taky z toho nemáme moc velkou radost. Tak mě napadá, že máme prvenství ve stěhování obsahu stránek, po dobu existence je to už podruhé :-)) Pokud najdete v obsahu nějaký neplatný odkaz, dejte nám vědět přes nástěnku nebo mailem. Dík

Hlavně si zapište, že adresa stránek je nyní: http://cortina-mk3.webzdarma.cz

Také prosíme správce všech ostatních stránek, aby si opravili odkazy na naše stránky na tuto novou adresu.
    27.3.2003 
                     Termíny srazů pro rok 2003 jsou tady . Účast jako vždy - povinná !!!
    26.3.2003 
                     Upravená verze screensaveru, Venca poslal hezčí fotky. Cortina.zip
    18.3.2003 
                     Už jsem jako Microsoft, nová verze spořiče v jednom týdnu :-))) Tato verze funguje i v Win98 neuvědomil jsem si že Win98 nepodporujou transparentni okna. Sorry.
    14.3.2003 
                      Pro všechny skalní příznivce Cortin jsem po dlouhych bezesných nocí stvořil spořič, který si můžete tady stáhnout. Je pro Win2000 na jinem OS jsem ho neskoušel (Venca to skoušel na 98 a ....restart :-). Velikost 1.3MB.
    7.3.2003 
                      V dokumentaci je nový článek ve kterém je popsáno použití bezolovnatého benzínu na Fordovy/Naše motory.
    29.1.2003 

                     Opět jsme trošku poupravili naše/Vaše stránky o Fotogalerii která by v dohledné době mohla nahradit dosavadní Foto album, a taková malá výhoda je, že sami můžete přidávat fotky do 200kB, plus ňáký ten popis. Dále bychom chtěli nabídnout všem správcům Fordích stránek sdílení Inzerce. Bohužel současný stav nutí potencionálního zákazníka procházet všemi stránkami a pracně probírat celou inzerci. Pokud máte zájem napište nám.

    21.1.2003 

                     Včera jsem našel někde na webu tento videoklip [velikost 2,9Mb] - hlavní hrdina "Taunus". Jestli Vám to nepůjde samo - dejte "Uložit jako".

    2.1.2003 

                      Všechno nejlepší v novém roce. Ať vám káry pořádně jezdí a nezlobí. Trošku jsem upravil inzerci, teď můžete přidávat i obrázky a odkazy.

    23.12.2002  

                      Člověk se ani nenaděje a rok v čudu, už jsou tady zase vánoce. Taky se Vám zdá že je ten rok stále kratší? To je jedno, nicméně několik dnů pracovního volna potěší :-) Takže: Krásné prožití Vánočních svátku, mnoho dárků pod stromečkem a šťastný nový rok Vám přeje Vašek a Marian. Jo abych nezapoměl: nástěnka je opět funkční.

    11.12.2002  

                        Trošku jsme zredukovali inzeráty.... V dohledné době je trošku vylepšíme něco ala FORDEVER.

    30.05.2002  

                        Udělali jsme revizi v sekci Linky. Odstranili jsme staré a nefunkční odkazy a přidali několik nových. Podívejte se. Stojí to za to.

    07.02.2002  

                        Přeložili jsme další dobový článek z australského časopisu Wheels, který jsme našli na Internetu. Článek popisuje test porovnávající čtyřválcovou Cortinu 2000 OHC s šestiválcovou australskou verzí Cortiny a s dalším australským modelem od Forda - šestiválcovým Falconem. Přečíst si můžete tyto zajímavé informace jako vždy v sekci Dokumentace

    05.02.2002  

                        Již nyní v zimě, dlouhou dobu dopředu, je znám termín letního srazu Brněnského klubu FordEver. Nebudou již jako tradičně srazy dva, na začátku a na konci léta, ale bude sraz jen jeden. Termín konání srazu Klubu FordEver je 3. - 4. srpna 2002. Bližší informace časem.

    29.01.2002  

                        Hodně úspěchů do nového roku 2002. Ať vám káry pořádně jezdí a nezlobí. Od nového roku přibyl na konci News odkaz Starší News, kde si můžete prohlédnout starší informace. Odložením do archivu se snad zrychlí načítání úvodní stránky. Také v sekci Fotoalbum menší update.

    20.07.2001  

                        Příští týden 28-29.7.2001 se koná sraz Slovenského OLDFORD klubu, pokud se chcete zúčastnit, sraz a odjezd je v sobotu 28.7. v 8.00-8.30 u Olympia Centra za Brnem. Bližší info na stránce FORDEVER.

    18.07.2001  

                        Tak si dnes brouzdám po netu, najednou Cortina ze San Francisca a ne ledajaka. A jestě jedna s kompresorem >>> odkaz je v linkach uplně dole.

    29.06.2001  

                        Včera jsem uklízel disk a našel tam několik docela zajímacích fotek které jsem kdysi postahoval z internetu, taky jsem našel nějaké fotky z podzimního srazu 1999. Najdete je ve fotoalbu a ve srazech.

    26.06.2001  

                        Pozdě ale aspoň něco. Sepsali jsme zážitky ze dvou posledních srazů. Kdo chce, ať se podívá do uskutečněných srazů, až se dostanu ke scaneru budou i fotky.

    1.06.2001  

                        Petr nám poslal odkaz na jeho stránku která je věnována Fiestam. Možná se mi příští týden povede sepsat něco o zážitcích ze srazu, a přibude pár fotek.

    10.04.2001  

                        Hola hola, dalši sraz už z dálky na nás volá. (třeba se stanu básníkem) Kluci Brněnský nám připravili už devátý sraz FordEver klubu který bude ve znamení rychlostních závodů na tuřanském letišti jako loni na jaře, takže máme něco přes měsíc na poslední úpravy a vyladění motorů na maximální výkon. Pozvánka na sraz je tady. <<< Účast povinná.>>>

Pro zájemce ze sousedních zemí - Invitation to the meeting of all elder Ford cars (more than 15 years old)! Will take place from 26 to 27 May 2000 in Brno - Bělohorská street 46 (Czech republic) in front of firm Ford CARent. Time - at 11:00 am. You can see car like Capri, Cortina, Escort, Granada, Taunus and Ford model elder more than 15 years.

     02.04.2001   
                        Tak lidičky máme pro Vás další novou věc která zjednoduší práci na naších stránkách. Po asi dvoutýdením úsilí, strádání a nadávek na skriptovací jazyk jsme napsali jednoduchý skript který přidá Váš inzerát takže odpadá posílání emailem. V případě problému mi můžete poslat mail. Přidat inzerát můžete zde  nebo klasika přes odkaz na leve straně.
     27.03.2001  
                       Jak možná již někteří bystře postřehly, přestěhovali jsme naše stránky na jinou adresu. Toto přestěhování bylo způsobeno problémy s přihlašováním na staré stránky a neskutečnou ignorancí helpdesku firmy Tripod. Nová adresa stránek je tedy http://cortina-mk3.tripod.com. Starou adresu již prosím nepoužívejte, stránky tam asi ještě nějaký ten měsíc budou, protože my je nemůžeme ani smazat, ale nebudou již aktualizovány. Opravte prosím všechny odkazy a linky. Změna je život. Nyní se již můžete v sekci FOTOALBUM podívat na fotky od našeho čtenáře Pavla, který nafotil svojí káru.
     20.03.2001  
                       Po několika měsíčních potížích s dostupností našich stránek k editaci jsme opět zde. Komunikace s helpdeskem firmy tripod byla zničující a nikam nevedla. Nakonec jsme si museli vypomoct svépomocí ;) Nyní již můžeme opět aktualizovat naše stránky. Máte se na co tešit.
     05.01.2001  
                       Všem vám přejeme štastnej novej rok. Hodně kilometrů bez nehody, koroze a bez problemů s bezolovnatym benzínem.
                       Dále nám jeden náš čtenář poslal kontakt na člověka z Filipín, který toho ví o Cortinách dost, je to opravdu fanda a je údajně ochoten sehnat cokoli. Použité i nové věci. Blinkry, zadní světla i další težko dostupné věci. Pokud byste někdo chtěl tohoto člověka kontaktovat (samozřejmě anglicky - česky vám asi neporozumí) tady je jeho jméno a e-mail adresa: Miguel Antonio D. Gocolay.
                       Ještě bych k tomu však chtěl říct, že jsme tento kontakt dostali od čtenáře, neověřovali ho a tudíž nebereme na sebe žádnou zodpovědnost.
     07.11.2000  
                       V sekci Srazy se objevilo pár fotek z posledního srazu. Bližší informace a další fotky naleznete na stránkách pořadatele.
     19.10.2000  
                       Také přemýšlíte o výměně motoru u vaší Cortiny, nebo modernizaci na 5-ti stupňovou převodovku, chcete větší disky, nebo širší gumy a další. V sekci Rady přibyl článek s výpočty, které by se mohli hodit, než začnete shánět a měnit železo.
     03.10.2000  
                       Taky vám vadí "měkkost" Cortiny. Přečtěte si skvělý článek, který nám poslal Mára, obsahující několik rad a nápadů, jak tuto slabost Cortiny odstranit. Článek najdete v sekci Rady. Dále Dušan poslal fotky své Cortiny Combi a přibyli i nějaké ty inzeráty.
     6.09.2000  
                       Jak jsme před nedávnem avizovali, konal se první Slovenský sraz OLDFORD klubu Slovakia. Reportáž z této povedené akce (až na to pivo) najdete na této stránce. Ačkoli jsem se nezučastnil na celé akci OLDFORD klubu (cca 4 hodiny), myslim že celá akce byla připravená velmi dobře a na vysoké úrovni a v ničem nezaostávala za urovní srazů v Brně. Takže příště se zučastníme, co? No všichni.
     30.08.2000  
                       Přišla nám pozvánka na podzimní sraz klubu FordEver Brno. Kluci opět nezklamali a vymysleli další novinku. Sraz se koná o víkendu 21.-22.10.2000. Bližší informace v sekci Srazy.
     14.08.2000  
                       Jedna zajímavá zpráva z médií: "Po 33 letech společnost Ford Motor Company ukončila výrobu populárního modelu Ford Escort. Poslední vůz sjel z linky 21. července v továrně v britském Halewoodu. Za tu dobu bylo vyrobeno témeř 20 miliónu těchto oblíbených vozů, čímž se Escort stal nejprodávanějším modelem Fordu všech dob a předstihl i legendární Fordův model T !". Síla co? Jinak v sekci Dokumenty si můžete přečíst další článek.
     28.07.2000  
                       Trochu času nám umožnilo přeložit článek, na který se můžete podívat mezi Dokumenty. Objevili jsme na internetu další dva zajímavé rozsáhlé články, tak časem se tu snad objeví jejich překlad. Stay tuned!
     17.07.2000  
                       Toto léto se nám roztrhl pytel se srazy. Máme tu další pozvánku na sraz. Tentokrát ho pořádá OldFord Club Slovakia a koná se 26-27. srpna 2000. Sraz je v 10:00 hodin na Pristavnej ulici v Bratislavě pod "Pristavným mostem". Bližší informace zde. V sekci Foto Album se ještě můžete podívat na nové obrázky.
     30.05.2000  
                       Jen jsme se vrátili z podařeného srazu v Brně, máme tu další pozvánku na další sraz! Tento sraz se koná 24-25.6.2000 nedaloko Mimoně v okrese Česká Lípa. Bližší informace o proběhlém i o připravovaném srazu najdete v sekci Srazy.
     19.03.2000  
                       Do levého navigačního menu jsme přidal nabídku Nástěnka. Jedná se o jednoduchý chat/nástěnku, nebo něco tak. Zde může každý zanechat svoji myšlenku. Tak všichni tam, pište, piště a pište.
     03.03.2000  
                       A je to tu! Další sraz v Brně pořádaný klubem FordEver Brno. Setkání se koná o víkendu 27. - 28.5. 2000 a sraz je opět v Brně před firmou Ford Carent, Bělohorská 46 v 11:00 hodin. My se na tento sraz už moc těšíme a určitě tam jedeme. Vy, pokud chcete vidět auta jako Capri, Cortina, Escort, Granada, Taunus, Transit a další modely Ford starší 15 let, neváhejte a přijeďte. Určitě bude co k vidění.
Pro zájemce ze sousedních zemí - Invitation to the meeting of all elder Ford cars (more than 15 years old)! Will take place from 27 to 28 May 2000 in Brno - Bělohorská street 46 (Czech republic) in front of firm Ford CARent. Time - at 11:00 am. You can see car like Capri, Cortina, Escort, Granada, Taunus and Ford model elder more than 15 years.
     18.02.2000  
                      Sehnali jsme fotku Vladové Cortiny z posledního srazu. Můžete se nani podivat na strance fotoalbum .
     24.01.2000  
                      Přibyl přeložený článek o šestiválcové australské Cortině.
     1.1.2000   
                      Všechno nejlepší v novém roku, hodně zdravý, štěstí, spokojeností a spoustu naježděných kilometrů bez nehody, Vám všem přeje Vašek a Marian. Doufáme že zůstanete příznivci našich stránek i v dalším tisíciletí a budete se aktivně podílet na jejich zlepšování. FORDU NAZDAR .......      ZDAR ZDAR ZDAR
     16.12.1999  
                      Přibyly další nové články v sekci dokumenty. Zajímavé čtení.
     12.11.1999  
                      Přibyly nové články v sekci dokumenty. A brzy budou následovat další. Jen co je přeložíme a napíšeme. Stay tuned ! Dále nám Kamil poslal další fotku své Cortiny. Podívejte se i do bazaru, je zde několik nových zajímavých inzerátu.
     2.11.1999  
                      V sekci srazy přibyla konečně review na podzimní sraz v Brně. Je zde několik fotek ze srazu. Dále v sekci linky přibyl jeden celkem zajímavý odkaz. Check it.
     27.9.1999  
                      Včera odpoledne jsme se vrátili ze srazu z Brna. Byl to povedený sraz. Večer náladu srazu podbarvoval měsíc v úplňku, který na některé zúčastněné po X pivech určitě zapůsobil :) A vůbec, sjelo se velké množství aut, když to bude takto pokračovat, budou muset kluci najít jiné parkoviště pro místa srazů ;) Časem sepíšeme nějakou tu recenzi a hlavně necháme vyvolat fotky.
     20.9.1999  
                       Tak o víkendu tu máme sraz starých Fordů. Všichni se už strašně moc těšíme a vyrážíme do Brna. My také vyrážíme a máme volné ještě 2 místa v autě. Kdyby kdokoliv z okolí Prahy chtěl jet s náma, kontaktujte Mariana .
     17.9.1999  
                       Braňo nám poslal fotky svojí Cortiny. Černo-šedá metalíza, černá střecha, originální stav. Podívat se na ni můžete v sekci foto album.
     31.8.1999  
                       Tak nám přišla pozvánka na další sraz starších Fordů (tentokrát již 6-tý), pořádaný klubem FordEver. Sraz bude opět v Brně, na stejném místě jako sraz minulý. A to dne 25 - 26. září 1999. Kluci přišli opět s další novinkou, takže se je na co těšit. Bližší informace o srazu v sekci srazy.
Pro zájemce ze sousedních zemí - Invitation to the meeting of all elder Ford cars (more than 15 years old)! Will take place from 25 to 26 september 1999 in Brno - Bělohorská street 46 (Czech republic) in front of firm Ford CARent. Time - at 11:00 am.
     9.8.1999  
                       Jak je známo, prázdniny jsou časem určeným k odpočinku a relaxaci po celoročni namáhavé práci, ale někteří z nás to stále nechápou a i v čase určeném k odpočinku, něco montují a vylepšuji na svém voze. Proto se nám o prázdninách urodilo několik zajimavých inzerátů které najdete jenom na stránce bazar ND.
    8.7.1999  
                       Konečně jsem nechal vyvolat fotky ze srazu a napsal jsem krátké review. Bohužel, když jsem fotil na letišti, něco jsem špatně nastavil na foťáku a polovina fotek nevyšla. Tak alespoň podívat se na část fotek a přečíst si kratší povídaní o srazu si můžete v sekci srazy.
    13.6.1999  
                       Tak jsem se dneska vrátil ze srazu z Brna ;) Byl jsem tam jen jeden den, a to v sobotu, protože večer jsem chtěl jít ješte na koncert. Moc se mi sraz líbil. Nechám vyvolat fotky a časem napíšu nějaké to review. Založily jsme proto novou sekci srazy, v které bysme chtěly přinášet informace kolem uskutečněných a připravovaných srazů. Dále nám Kamil poslal pár fotek své "nové" Cortiny. Stará Cortina už totálně prorezavěla. Jak na jeho starou Cortinu, tak na novou, se můžete podívat v sekci fotoalbum. Ještě více fotek naleznete na Kamilově www stránce.
    24.5.1999  
                       Olda poslal několik fotek své červené Cortiny. Podívat se na ně můžete jako vždy v sekci fotoalbum.
    17.5.1999  
                       Honza nám poslal obrázky své Cortiny. Oranžová barva, vinylová střecha, vypadá skvěle. Podívat se můžete samy v sekci fotoalbum.
    11.5.1999  
                       Konečně jsme dostali oficiální pozvánky na sraz starších Fordů. Takže, jedná se o víkend 12-13. června 1999. Sraz je v Brně, před firmou Ford CARent na ulici Bělohorská 46 v 11:00.
Pro zájemce ze sousedních zemí - Invitation to the meeting of all elder Ford cars (more than 15 years old)! Will take place from 12 to 13 june 1999 in Brno - Bělohorská street 46 (Czech republic) in front of firm Ford CARent. Time - at 11:00 am.
    28.4.1999  
                       Pomalu ale jistě jsme stránky přepracovaly do nového vzhledu. Snad k lepšímu. Jinak netrpělivě čekáme na potrvzení konání srazu Cortin.
    27.4.1999  
                       V nejbližší době by sme měli dostat datum, misto konání a program srazu neoficiálního klubu FORD CORTINA unás (Předběžně: 12.6.99 v Brně). Hned jak budeme vědět vic, dozvíte se to prostřednictvím našish stránek. Prozatim se budeme všichni strašně těšit. Mimo jine v průběhu měsíce jsme zveřejnili asi tři nové inzeráty.
    26.3.1999  
                       V sekci dokumentace přibyl ještě dodatek k článku ze Světa Motorů. Jedná se o výsledky různých měření provedených na voze Ford Cortina 2000 GXL. Celkem zajímavé hodnoty. Děkujeme Kamilovi.
    19.3.1999  
                       Kamil poslal ještě nascanované fotky k článku ze světa motorů. Článek je tedy kompletní, všetně obrázků, tak jak vyšel v časopise. Podívat se na něj můžete, kde jinde, než v sekci dokumentace. Dále přibylo pár fotek v sekci foto album. Na závěr se ještě podívejte do sekce historie, kde můžete vidět srovnávací obrázek všech modelů řady Cortina.
    14.3.1999  
                       Další dobový článek, tentokrát review na Cortinu 2000 GXL z časopisu Svět motorů si můžete přečíst v sekci dokumentace. Článek nám poslal Kamil Murin a my mu moc děkujeme. Dále se můžete podívat do sekce foto album na fotky Kamilova Cortiny 1600.
    1.3.1999  
                       Jaké to je řídit Cortinu Mk3 a konkrétně model 2000E ? To si můžete přečíst v kratším přeloženém článku v sekci dokumenty. Dále jsme už dopsali článek o vozech s motory OHV 1300 a 1600. Najít ho můžete v té samé sekci. Je zde i část autentického dobového článku z dalšího čísla magazínu Automobil. Článek se bohužel nedochoval celý. Tak kdyby ho někdo měl, víte kam psát. Jinak ještě přibylo několik inzerátů v sekci bazar.
    22.2.1999  
                       Marian si o víkendu hrál s foťákem a vzniklo z toho pár pěkných fotek jeho Cortiny na sněhu. Podívejte se sami v sekci foto album. Dále přibylo pár inzerátů.
    18.2.1999  
                       V sekci historie přibyl článek se stručným přehledem všech modelů řady Cortina. V článku můžete vidět jak se řada Cortina po dobu 20 let, co byla vyráběna, postupně měnila. Časem plánujeme sepsat podrobnou historii modelu Mk3. Proto prosíme všechny, kdo mají jakékoliv dokumentace a články, ozvěte se prosím.
    12.2.1999  
                       Konečně jsme se dostali k tomu, abychom nascanovaly další obrázky. Tak hop do sekce foto album. Také v článku Ford Cortina '74 přibyly ilustrační obrázky. Dneska jsme se také zastavili ve firmě Ford-Horák, jestli by se tu ještě nedali sehnat nějaké díly. Ani celkem ochotný prodavač nám náladu nezlepšil. Nemají už prakticky nic :( Jedinou možností jsou tedy asi jen inzeráty v Annonci a časté návštevy vrakoviští kde ješte občas nějaký ten Taunus je. Ještě, že maj tolik dílů stejných. No nic, netruchlete a raději si přečtěte článek jak to bylo s Cortinou v Austrálii v sekci dokumenty.
    10.2.1999 - 12:15  
                       Další obrázky v sekci foto album. Můžete zde vidět jak vypadá řez Cortinou a pak dále jakou palubní desku má Cortina MK3 LINE 1 (to znamená Cortiny do roku 1974). To je asi nejnápadnější rozdíl mezi Cortinama MK3 LINE 1 a LINE 2. Podle toho se to pozná asi nejlépe. Cortiny nad rok 1974 měli už palubní desku jako Taunus. Obrázek bude snad později. Také nám přibyl jeden inzerát, Marian prodává zadní ložiska na poloosy. Jsou pro Cortinu 2.0 a jsou úplně nové. Ložiska jsou stejné jako u Taunuse, tak kdyby měl někdo zájem. Ještě přibyl jeden odkaz na jiné stránky.
    10.2.1999  
                       Vytvořili jsme odkazový button pro tyto stránky. Pokud byste teda někdo dával na svoje stránky odkaz na tyto stránky o Cortině MK III, využijte tohoto malého obrázku prosím. Obrázek je úplně dole na této stránce vedle ikon dalších stránek. Díky. Dále jsme upravily levý frame, aby byl čitelný i na počítačích s rozlišením na monitoru 800x600.
    6.2.1999  
                       Jelikož chceme na tuto stránku dát co nejvíce informací a naše zdroje nejsou nevyčerpatelné obracíme se na vás. Jestliže někdo máte jakékoliv dobové dokumentace, články nebo jiné informace, nascanujte je prosím a zašlete na naše e-maily. Vašek nebo Marian. Nebo pokud nemáte možnost scanneru, napište nám a domluvíme se na zaslání ofocených kopií těchto dokumentů normální poštou. Prosím, pomožte nám vybudovat tuto stránku co nejvíce užitečnou. Pište máte-li cokoliv o Cortině MK3. Děkujeme.
    5.2.1999  
                       Nelenili jsme a do sekce dokumenty jsme zařadily další článek. Jedná se o autentický článek z časopisu AUTOMOBIL č.2 z roku 1974. V tomto roce byla představena Cortina MK3 Line 2 a jaký měla ohlas se dovíte v tomto článku. Časem až bude čas na scanování, dodáme ještě obrázky k tomuto článku.
    3.2.1999  
                       Dnes se změnil popis u DND(Distsributor náhradních dílů) protože neměli blinkry ani zadní lampy jak jsme původně psali. Dále přibyl obrázek motoru v článku  Technické parametry motoru 1600ccm OHC. Pro příznivce MK IV a Taunuse jsme přidali odkaz na stránku v Anglii.
    29.1.1999  
                       Práce na stránkach pokračujou plným tempem. Do dnešního dne jsme přidali několik inzerátů, rad a popisů motorů které se montovali do Cortin v létech 1970 až 1976.Tento popis také obsahuje technické parametry motoru 1600ccm OHC. Dále připravujeme tabulku parametrů na motory 1300 a 1600 ccm  OHV, zatím  je hotové takové malé demo (bylo toho víc, ale zapoměl jsem to uložit) na stránce Dokumenty.
    26.1.1999  
                       Začátek prací na stránkách. Doufáme že stránky budou nápomocny všem majitelům vozů FORD CORTINA MK III a že všichni přispějou nejakou fotkou, radou, nápadem a podobně. Stránek pro CORTINU MK III je kupodivu velmi málo. Nám se podařilo najít asi dvě, z toho jedna (australská) je trvale nedostupna. Naproti tomu stránek pro CORTINU MK I a II je dost. Je to zvláštní, ale je to tak. Na začátek jsme pro Vás připravili několik fotek a rad. Doufáme že Vás obsah stránek zaujme.


Ford Cortina MK III